Aktualności 30 marca 2021

Enea sponsorem tytularnym największych zawodów triathlonowych w Polsce

Enea została sponsorem kolejnego sportowego przedsięwzięcia. Firma energetyczna będzie wyłącznym sponsorem tytularnym zawodów IRONMAN Gdynia.

Enea mecenasem polskiego sportu

Poznański koncern energetyczny od lat aktywnie wspiera polski sport. Firma wspiera zarówno sport zawodowy, jak i amatorski czy młodzieżowy. Od lat widać szczególne jej zaangażowanie w koszykówkę – jest sponsorem tytularnym kilku zespołów w północno-zachodniej Polsce.

Warto też dodać, że jest sponsorem sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Poza tym Enea wspiera rozwój sportowy dzieci i młodzieży, czego dowodem jest projekt Enea Akademia Sportu oraz sponsoring Akademii Warty Poznań.

Sponsor tytularny pierwszych takich zawodów w Polsce

Poza tym Enea od lat jest sponsorem tytularnym zawodów triathlonowych. Do tej pory były to Enea Ironman 70.3 Gdynia oraz Enea Bydgoszcz Triathlon. W tym roku jednak kolejna tego typu impreza sportowa odbędzie się pod szyldem poznańskiego koncernu.

Oprócz Enea Ironman 70.3 Gdynia, czyli zawodów na dystansie o połowę krótszym niż najdłuższy dystans, firma będzie sponsorem tytularnym również innych zawodów w Trójmieście – Enea IRONMAN Gdynia. Ta rywalizacja odbędzie się już na pełnym dystansie zawodów triathlonowych – 3,8 km pływania – 180 km jazdy na rowerze – 42,2 km biegu. Tym samym będą to pierwsze takie zawody w Polsce.

Kolejny rok z rzędu będziemy towarzyszyć zawodnikom gdyńskiego triathlonu. Tym razem na jeszcze dłuższym dystansie, ogromny podziw budzi w nas siła i determinacja zawodników, którzy przez tyle godzin będą walczyć ze swoimi słabościami na trasie zawodów. Z radością, jak co roku, będziemy dostarczać energii uczestnikom Enea Ironman Gdynia i Enea Ironman 70.3 Gdynia – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei (via Enea.pl).

Rywalizacja w obu kategoriach odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia 2021 roku. Uczestnicy zawodów z najwyższych miejsc będą mieli szansę wywalczyć przepustką na IRONMAN World Championship – największe zawody triathlonowe na świecie. Poza tym, do zdobycia będzie 30 slotów na kultowe mistrzostwa rozgrywane w Kailua-Kona na Hawajach.

Fot. Enea