Aktualności 22 marca 2021

Kazimierz Marcinkiewicz wejdzie do ringu. Stoczy walkę w słusznej sprawie

Pojedynki znanych osób stały się niezwykle popularne. W kontekście formuły walk, przoduje przede wszystkim MMA. Zdarzają się także starcia bokserskie. Taki pojedynek stoczy były premier - Kazimierz Marcinkiewicz, który wystąpi na gali Collins Charity Fight Night. 

Walki w słusznej sprawie

Popularność sportów walki w Polsce sprawiła, iż wiele osób, które do tej pory nie miały żadnego doświadczenia z taką formułą, chcą spróbować swoich sił w ringu czy oktagonie. Dla większości najbardziej motywującym czynnikiem jest korzyść finansowa. W przypadku Collins Charity Fight Night schodzi to jednak na boczny tor.

Już 2 czerwca w Champions Sport Bar Restaurant odbędzie się wydarzenie, które organizuje Fundacja Braci Collins. Między sobą zmierzą się w różnych formułach zarówno zawodowcy, jak i całkowici amatorzy, którzy nie mieli doświadczenia ze sportami walki. Całkowity dochód z organizacji gali zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji Braci Collins.

Karta Walka

W piątek Rafał Collins za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku odkrył kilka nazwisk, które pojawią się na Collins Charity Fight Night. Jest to mieszanka zawodowców z amatorami. Oto karta walk:

Kazimierz Marcinkiewicz vs Rafał Collins

Greg Collins vs Piotr „Świr” Świerczewski

Mateusz Janusz vel Matt Meknife vs TBA

Marcin Wrzosek vs TBA

Liber vs Romek Rybak

Joanna Jędrzejczyk vs TBA

Oczywiście w kontekście sportowym, uwagę zwraca przede wszystkim obecność Joanny Jędrzejczyk czy Marcina Wrzoska. Z kolei w pozasportowej kategorii wielkim zaskoczeniem jest obecność Kazimierza Marcinkiewicza, który zmierzy się w formule bokserskiej z Rafałem Collinsem.