Z kraju 7 marca 2012

Rekord frekwencji w Ergo Arenie

2 kwietnia w Ergo Arenie odbędzie się mecz piłkarzy ręcznych reprezentacji Polski i Niemiec. Spotkanie to obejrzy rekordowa liczba widzów.

\"\"
Wejściówek na ten mecz już dawno nie ma. Ich sprzedaż trwała niecały tydzień. Na trybunach zasiądzie komplet widzów – około 10 tysięcy osób. Żaden mecz piłki ręcznej nie zgromadził na trybunach tak dużej widowni.

"To dowód nie tylko na to, jaką popularnością cieszy się w Polsce piłka ręczna, ale również, jak bardzo potrzebne są nam takie obiekty. Inauguracyjny mecz siatkarzy Polski z Brazylią oraz spotkania Ligi Światowej oglądało w gdańsko-sopockiej hali ponad 11 tysięcy kibiców, natomiast koszykarskie derby Trefl Sopot – Asseco Prokom Gdynia zgromadziły na trybunach 10 015 osób" – twierdzi z dumą rzecznik Ergo Areny Bartosz Tobieński.

"Cieszymy się, że będziemy mieć okazję wystąpić w Ergo Arenie. W Polsce nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać w tak dużym obiekcie i przy tak licznej publiczności – powiedział drugi trener reprezentacji Polski Daniel Waszkiewicz.