Aktualności 21 stycznia 2021

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie unika mediów społecznościowych

Paulo Sousa w czwartek zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Pomijając względy sportowe, nowy trener polskiej kadry jest pierwszą osobą w tej roli tak aktywną w mediach społecznościowych.

Kim jest nowy selekcjoner reprezentacji Polski?

Można powiedzieć, że cała Polska w tym tygodniu żyje zmianą na stanowisku selekcjonera reprezentacji. W poniedziałek prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka. Dotychczasowego trenera reprezentacji zastąpił były trener drużyn z Anglii, Włoch i Francji, Paulo Sousa. Na razie jego jedynymi sukcesami trenerskimi Portugalczyka są mistrzostwo Izraela z Maccabi Tel-Aviv w 2014 roku i mistrzostwo Szwajcarii z FC Basel rok później.

Paulo Sousa cieszy się jednak renomą zarówno w Portugalii, jak i we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim jako piłkarz występował w Juventusie i Interze, a także był trenerem Fiorentiny. Przez ostatnie miesiące, po rozstaniu z Bordeaux udzielał się jako ekspert w portugalskich mediach sportowych.

Aktywność w mediach społecznościowych

Warto zauważyć, że Paulo Sousa prowadzi własne profile w mediach społecznościowych. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski ma konta na Instagramie (aktualnie 13,5 tysięcy obserwujących), a także na Twitterze (ponad 6,5 tysięcy obserwujących). O ile na drugim z portali społecznościowych trener udziela się sporadycznie, na tym pierwszym co jakiś czas wstawia posty ze zdjęciami z pracy trenerskiej.

Trzeba przyznać, że jeszcze żaden selekcjoner reprezentacji Polski nie był tak aktywny w mediach społecznościowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że trener chroni swoje życie prywatne i rzadko umieszcza posty o tematyce niezwiązanej z zawodową. Poza tym, nie dyskutuje z obserwatorami