Z kraju 12 stycznia 2021

Branża fitness przygotowuje pozew zbiorowy

autor: Miłosz Marek
Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. Narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa - pisze w swoim komunikacie Polska Federacja Fitness i rozpoczyna prawną batalię ze Skarbem Państwa. Celem uzyskanie odszkodowań za zamknięte kluby i siłownie. Przygotowywany jest pozew zbiorowy.

– Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej – ogłosiła na swoim profilu na Facebooku Polska Federacja Fitness.

– Podczas pierwszego lockdownu projekt został wstrzymany z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, natomiast dziś sytuacja wygląda znacznie lepiej. Na ten moment mamy zgłoszonych kilkaset obiektów do w/w inicjatywy, gotowych do podjęcia walki – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że działalność siłowni i klubów fitness jest bardzo mocno ograniczona przez przepisy. Przedsiębiorcy od dłuższego czasu domagają się zmian w przepisach, jednak rządzący nie odpowiadają na ich apele.

– Jeśli utrzymanie klubu fitness w miesiącu, takiego 1000 m2, ze wszystkimi kredytami, czynszami a bez wynagrodzeń kosztuje ok. 100 tys. złotych, to w czym mi pomoże pożyczka 5 tysięcy? – pytał retorycznie w listopadzie podczas rozmowy z nami Tomasz Napiórkowski, prezes PFF.