Z kraju 23 grudnia 2020

Michał Żewłakow zawieszony przez CANAL+. Piłkarz wydał oświadczenie

autor: Miłosz Marek
Michał Żewłakow znika z anteny CANAL+ SPORT. Były reprezentant Polski w piłce nożnej, a obecnie również dyrektor sportowy Motoru Lublin spowodował wypadek pod wpływem alkoholu.

– Zawiesiłem Michała Żewłakowa w roli eksperta Canal+ Sport do wyjaśnienia sprawy. Nie możemy podjąć żadnych decyzji zanim nie zapoznamy się z wszystkimi szczegółami i nie potwierdzimy ich w oficjalnych źródłach. Wszyscy potrzebujemy teraz czasu – napisał na Twitterze Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej kanału.

We wtorek Polska Agencja Prasowa podała, że pijany kierowca spowodował kolizję z autobusem. W wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu. PAP ustalił, że to “Michał Ż.”, były reprezentant Polski był winnym zajścia, któremu przedstawiono zarzuty.

Piłkarz szybko zabrał głos w sprawie. Opublikował oświadczenie, w którym przeprosił wszystkich za swoje zachowanie.

– Rozumiem teraz, że konsekwencje mojego karygodnego zachowania mogłyby być znacznie gorsze. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze raz przeprosić o wybaczenie oraz szansę na naprawę szkód, które wyrządziłem. (…) Nie jestem w stanie wyrazić jak bardzo jest mi wstyd – pisze Żewłakow.

fot. Motor Lublin