Z kraju 18 grudnia 2020

PGNiG z polską piłką ręczną na kolejne lata. Ważna umowa podpisana

autor: Miłosz Marek
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje wpieranie polskiego szczypiorniaka. Państwowa spółka od lat aktywnie działa na rzecz polskiej piłki ręcznej i do końca 2024 nic się nie zmieni. będzie sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej przez kolejne cztery lata – do końca 2024 roku. W siedzibie PGNiG umowę podpisali Paweł Majewski – Prezes Zarządu PGNiG SA oraz Andrzej Kraśnicki – Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Tak jak dotychczas Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie wieloaspektowo wspierać polską piłkę ręczną, jako sponsor strategiczny wszystkich reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, Pucharu Polski oraz piłki ręcznej plażowej. To najważniejsza umowa sponsoringowa PGNiG w obszarze sportu.

– Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z dumą i zaangażowaniem wspiera polską piłkę ręczną – jedną z najbardziej emocjonujących dyscyplin wśród sportów zespołowych. Jesteśmy z naszymi drużynami na dobre i złe, w momentach pięknych i trudnych, gdy wygrywają i także gdy przegrywają. Liczymy na dynamiczny rozwój tej dyscypliny oraz sukcesy naszych reprezentacji na arenie międzynarodowej. Angażując się w sport pokazujemy, że jego zasady i wartości są dla nas niezwykle ważne. Wsparcie piłki ręcznej – zarówno na poziomie reprezentacyjnym, jak i klubowym to ważny element naszego społecznego zaangażowania oraz strategii promocyjnej i marketingowej spółki – powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

źródło: informacja prasowa / fot. M. Nowak / PGNiG