Z kraju 16 grudnia 2020

Negocjacje eWinner z 2. Ligą. Bukmacher zostanie sponsorem tytularnym?

Według naszych informacji legalny bukmacher eWinner negocjuje z 2.Ligą piłkarską. W grze jest jeszcze jeden operator, co oznacza, że przedstawiciele rozgrywek są w dobrym położeniu negocjacyjnym. Z całą pewnością sponsorem 2. Ligi zostanie ten, kto zaoferuje lepsze warunki finansowe. Czy również na tym skorzysta?

Brak sponsora z branży na tym poziomie

2. Liga , to w hierarchii trzecia klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi trzeci i ostatni szczebel centralny. Wejście bukmachera jako sponsora tytularnego na poziom rozgrywek drugoligowych wydaje się zatem całkiem racjonalnym ruchem. Mowa bowiem o rozgrywkach, które liczą aż 18 zespołów, w tym niektóre są z bardzo dużych miast, a co za tym idzie pojawia się realna szansa na dotarcie do nowego segmentu potencjalnych graczy.

Co może zyskać bukmacher?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy 2. Liga liczy obecnie 18 zespołów. Niektóre z nich są bardzo zasłużone na mapie piłkarskiej Polski, a także mają wielu zagorzałych kibiców. Warto wymienić tutaj chociażby czterokrotnego wicemistrza Polski, GKS Katowice, czy Motor Lublin, który po ostatnich zmianach ma ogromne ambicje, by jak najszybciej stać jedną z czołowych drużyn w naszym kraju.

Druga liga reprezentowana jest przez kluby z takich miast jak m.in. Częstochowa, Rzeszów, Wrocław, Poznań, czy Katowice. Dla potencjalnego sponsora, to więc bardzo duży obszar, na którym można zdobyć nowych klientów. Z całą pewnością bowiem, gdy dojdzie już do podpisania umowy sponsoringowej, kibice klubów z 2. Ligi otrzymają dedykowaną ofertę.

Faworyt w drodze po sponsoring w 2. Lidze

Przypomnijmy, że eWinner do tej pory na rynku sponsoringu sportowego działał według klucza, w którym nawiązywał współpracę z drużynami lub rozgrywkami z innych dyscyplin niż piłka nożna. Bukmacher sponsoruje bowiem Gwardię Wrocław (drużyna siatkarskiej Plus Ligi), jest także Sponsorem Tytularnym eWinner 1. ligi żużlowej i eWinner Apatora Toruń oraz Oficjalnym Bukmacherem PGE Ekstraligi. Pod koniec sierpnia bukmacher został również partnerem Trefla Sopot. 

Nic więc dziwnego, że operator, którego ambasadorem jest Marcin Gortat zdecydował się podjąć pierwsze kroki, by zaistnieć także w sponsoringu dotyczącym najpopularniejszego sportu w Polsce.