Z kraju 15 grudnia 2020

Radosław Nawrot przechodzi do Interii

autor: Miłosz Marek
Radosław Nawrot od stycznia 2021 roku będzie pracował w redakcji sportowej Interii. Dziennikarz wcześniej poinformował o zakończeniu współpracy z "Gazetą Wyborczą" po 25 latach.

W nowym miejscu pracy Radosław Nawrot będzie dziennikarzem, ale również wydawcą serwisu. To kolejne znane nazwisko zasilające szeregi Interii, która od października powiększyła swój sportowy newsroom o 11 pracowników.

– Pozyskanie Radka to w mojej opinii jeden z najważniejszych transferów nie tylko w historii serwisu sportowego, ale też całej Interii. Radosław Nawrot to ścisła krajowa czołówka dziennikarzy sportowych od ćwierć wieku. Dzięki niemu zaoferujemy użytkownikom nie tylko najlepszy w kraju serwis poświęcony Lechowi Poznań, ale wzbogacimy także inne i nie tylko piłkarskie – mówi Michał Białoński, szef serwisu Sport Interia.

– Przejście do Interii to dla mnie przede wszystkim ekscytacja, a także wyzwanie. Wiem, że przez 25 lat kojarzony byłem z “Gazetą Wyborczą”. Czas jednak na zmianę, na nowe, na zmierzenie się raz jeszcze z tym, z czym mierzyłem się przez lata – budowę ciekawej propozycji dla czytelników, na których obecność liczę i których bazę chciałbym wciąż rozbudowywać. Niektórzy z nich już mnie znają, inni – mam nadzieję – poznają. Postaram się, aby otrzymali ode mnie dawkę informacji i pisania, z którego będą zadowoleni – komentuje Radosław Nawrot. – Interia chce mocno postawić na sport, postawić na Lecha Poznań, o którym pisanie jest mi szczególnie bliskie. Bardzo mi to odpowiada, nasze cele są tu zbieżne. Z ogromnym podnieceniem zamierzam je realizować od stycznia. Myślę, że otwierają się przed nami ogromne możliwości i stworzymy razem coś unikalnego – dodaje.

Według Mediapanelu w listopadzie 2020 roku serwis Sport Interia odwiedziło 2,6 mln realnych użytkowników, generując 27,9 mln odsłon. Podczas gdy strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały 19,73 mln realnych użytkowników i 1,76 mld odsłon.

źródło: informacja prasowa