Z kraju 15 grudnia 2020

Transmisje tenisowego cyklu WTA w CANAL+

autor: Miłosz Marek
Stacja CANAL+ będzie transmitować tenisowe rozgrywki cyklu WTA. Zmagania między innymi Igi Świątek czy Magdaleny Linette będzie można śledzić od początku nowego sezonu aż do końca 2026 roku.

Umowa stacji i WTA gwarantuje CANAL+ możliwość transmitowania 50 turniejów i 800 meczów w każdym sezonie. Stacja pozyskała wyłączne prawa do pokazywania rozgrywek w Polsce na pięć najbliższych sezonów (2021-2026).

– Iga Świątek wygrywając Rolanda Garrosa wskoczyła do masowej wyobraźni Polaków i to wielka radość, że to właśnie dzięki CANAL+ kibice będą mogli dalej uczestniczyć w tej pięknej przygodzie. Jesteśmy przekonani, że transmisjami na naszych antenach i atrakcyjnym opakowaniem turniejów, jeszcze bardziej rozkochamy kibiców w tej pięknej dyscyplinie. W CANAL+ pokażemy tenisa w taki sposób, by był atrakcyjny zarówno dla ekspertów, jak i tych, którzy dopiero będą się z nim bliżej zapoznawać – mówi Michał Kołodziejczyk, szef redakcji sportowej CANAL+.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z CANAL+ i jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie w obsługę tak ważnego rynku dla WTA. Z dwiema polskimi tenisistkami w Top 50 WTA, w tym wschodzącą gwiazdą Igą Świątek i doświadczoną Magdą Linette, polscy kibice będą mogli śledzić rywalizację WTA jak nigdy dotąd dzięki relacjom CANAL+ – dodaje Micky Lawler, prezes WTA.

źródło: informacja prasowa