Z kraju 9 grudnia 2020

Maciej Petruczenko z nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego

autor: Miłosz Marek
Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego" został szóstym laureatem nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. W finałowej trójce znaleźli się także Tomasz Ćwiąkała (CANAL+ Sport) oraz Radosław Leniarski ("Gazeta Wyborcza")

Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego to wyróżnienie dla dziennikarza sportowego, posiadającego doskonały warsztat oraz jednocześnie elegancko posługujący się językiem polskim, prezentującego jednocześnie wysoką kulturę osobistą i zawodową.

Pierwszy raz przyznano ją w 2015 roku. Ustanowił ją magazyn “Press” w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagrodami są pamiątkowa statuetka – replika pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup oraz czek na dziesięć tysięcy złotych.

– Jestem ogromnie szczęśliwy, tym bardziej, że miałem tak wspaniałych konkurentów. Byłem ostatnim dziennikarzem, który przeprowadził wywiad z Bohdanem Tomaszewskim, moim mistrzem. Ta nagroda mnie uszlachetnia i upamiętnia moje związki z panem Bohdanem. Serdecznie dziękuję jurorom i obiecuję, że w następnym 50-leciu mojej pracy znacznie się poprawię, jeśli chodzi o warsztat, ale nie tylko o to – powiedział na gali tygodnika “Press” Maciej Petruczenko, tegoroczny zwycięzca, który niedawno obchodził 50-lecie pracy zawodowej.

Dotychczasowi laureaci nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego:

2015: Stefan Szczepłek
2016: Włodzimierz Szaranowicz
2017: Paweł Wilkowicz
2018: Mirosław Żukowski
2019: Michał Kołodziejczyk
2020: Maciej Petruczenko

for. Press