Z kraju 2 grudnia 2020

Marcin Tybura i Panthers Wrocław połączyli siły (WIDEO)

autor: Miłosz Marek
Zawodnik MMA walczący w organizacji UFC - Marcin Tybura trenował wspólnie z futbolistami amerykańskimi mistrzów Polski - Panthers Wrocław przed swoim najbliższym pojedynkiem. Efektem tego jest ciekawy film promujący.

Najbliższym rywalem Marcina Tybury w UFC będzie Greg Hardy, który zanim związał się na dobre ze sportami walki z powodzeniem rywalizował w NFL. W ciągu 6 sezonów rozegrał 75 meczów. W jednym roku został wybrany do Pro Bowl, czyli meczu gwiazd.

Tybura postanowił sprawdzić, czym jest futbol amerykański, co sprawnie połączył z marketingowym opakowaniem swojej współpracy z Panthers Wrocław, mistrzem Polski w tej dyscyplinie.

Efektem tego jest niniejszy film udostępniony w mediach społecznościowych wojownika oraz wrocławskiego klubu.

Co ciekawe, najlepsze lata swojej kariery Hardy spędził w zespole Carolina Panthers. – Dzwoń do nich, bo sprawię, że będziesz chciał wrócić do NFL – odgraża się na Facebooku Tybura.

Tutaj zaczepka Polaka wydaje się być nietrafiona. Wydaje się, że gdyby tylko mógł, chętnie pozostałby na futbolowym boisku. W czasie swojej krótkiej kariery Amerykanin zarobił blisko 19 milionów dolarów. Dodatkowych 10 mógłby otrzymać tylko w sezonie 2015, kiedy przeniósł się do Dallas Cowboys. Zdążył zagrać w jednym ligowym starciu, a później został zawieszony na 10 kolejnych gier za “naruszenie zasad ligi”. W tym przypadku chodziło o udowodnioną przemoc domową. Gdyby nie to, Hardy miał wszystko by być gwiazdą ligi aż do dziś…