Z kraju 1 grudnia 2020

Ekstraklasa z nowymi umowami na transmisje międzynarodowe

autor: Miłosz Marek
Ekstraklasa SA kontynuuje działania w zakresie rozszerzania transmisji rozgrywek u zagranicznych nadawców. Polskie rozgrywki będzie można oglądać także w Indonezji oraz Timurze Wschodnim. Podpisano także nowe umowy z dotychczasowymi nadawcami.

– Cały czas pracujemy nad tym, by zwiększać dostępność naszych rozgrywek w różnych krajach. Zapewnia to utrzymanie więzi z kibicami polonijnymi, ale także coraz szerszą promocję naszej ligi. Bywa również, jak w przypadku Indonezji, że zainteresowanie naszymi rozgrywkami jest związane ze śledzeniem wyników występujących u nas zagranicznych piłkarzy przez ich rodaków. Niezależnie od motywacji, buduje to wartość naszej ligi, zapewnia dodatkowe środki i sprzyja popularyzacji naszych rozgrywek – przekonuje Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Do grona krajów, które pokazują rozgrywki PKO Ekstraklasy dołączyły Indonezja oraz Timur Wschodni. Telewizja Mola.TV będzie pokazywać 3 mecze w każdej kolejce w tym zawsze spotkanie z udziałem Lechii Gdańsk, w której występuje Egy Maulana Vikri, reprezentant Indonezji.

Kraje, w których transmitowane są mecze PKO Ekstraklasy:

Niemcy, Austria, Szwajcaria, Anglia, Irlandia Północna, Izrael, Portugalia, Rosja, Serba, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Czarnogóra, Kosowo, Indonezja, Timur Wschodni

 

Ekstraklasa poinformowała także o zawarciu umowy z firmą Sportdigital, która zyskała prawa do pokazywania rozgrywek w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Przez kolejne 4 lata będzie mogła pokazywać od 34 do 50 meczów w każdym sezonie.

Ponadto przedłużono również umowę licencyjną z brytyjską spółką IMG Arena, z którą od 2016 roku liga współpracuje w zakresie praw bukmacherskich na terenie całego świata z wyłączeniem Polski. Nowy kontrakt obejmie prawa do transmisji w lokalach bukmacherskich oraz na platformach online w sezonach 2021/22-2024/25.