Z kraju 30 listopada 2020

Radosław Nawrot odchodzi z “Gazety Wyborczej”

autor: Miłosz Marek
Po 25 latach Radosław Nawrot żegna się z redakcją "Gazety Wyborczej". Dziennikarz przez 25 lat pracował w poznańskim oddziale dziennika. Zajmował się głównie sportem, relacjonował mecze Lecha Poznań, ale często na łamach pojawiały się również jego teksty daleko wykraczające poza świat sportu.

– Mecz Lecha z Lechią w Gdańsku, na który się wybieram, będzie ostatnim, który zrelacjonuję dla “Gazety Wyborczej” – napisał przed poniedziałkowym starciem Radosław Nawrot, dziennikarz pracujący dla tytułu przez 25 lat.

To spore zaskoczenie, czego pod wpisem nie kryli czytelnicy.

– Na temat dalszych planów na razie nie będę wspominał, nawet na priv – proszę o to nie pytać. Wrócimy do tego niebawem – napisał Nawrot.

Przez wiele lat swojej pracy dla “Wyborczej” Nawrota najbardziej można było kojarzyć z relacjonowaniem meczów Lecha Poznań oraz bieżącym opisywaniem sytuacji poznańskiego klubu. Dziennikarz ma na swoim koncie dwie książki ściśle związane z drużyną – “Najsłynniejsze mecze Lecha Poznań 1922-2012” oraz “Okoń”, biografię Mirosława Okońskiego, legendy Lecha.

Dziennikarz nie raz udowadniał swoją wszechstronność, pisząc nie tylko o sporcie, ale także na tematy związane z przyrodą oraz kinematografią. Niebawem ukaże się książka „Australia, no worries!”, którą autor zapowiada jako opowieść o Australii, jakiej nie znamy. Wcześniej opublikował również powieść “Szachownica” o powstaniu wielkopolskim.

fot. Sprawny Marketing / YouTube