Z kraju 26 listopada 2020

Żelisław Żyżyński odchodzi z CANAL+

autor: Miłosz Marek
Żelisław Żyżyński odchodzi z CANAL+. W stacji będzie pracował do końca 2020 roku. O decyzji dziennikarza poinformował na Twitterze Michał Kołodziejczyk, szef redakcji.

– Redaktor Żelisław Żyżyński będzie w CANAL+ Sport tylko do końca roku. Staje przed nowym życiowym wyzwanie. Żelek to dla nas instytucja, będziemy tęsknić, ale skoro zapowiada, że to wyzwanie na dwa lata, to od nas przekaz – drzwi dla Ciebie są zawsze otwarte, bo to jest Twój dom – napisał Michał Kołodziejczyk, szef redakcji sportowej CANAL+.

Żyżyński rozpoczął pracę w stacji pod koniec sierpnia 2008 roku. Wcześniej regularnie pisał w “Tempie” oraz “Przeglądzie Sportowym”. Jest współautorem książki “Zasypany. Życie na zakręcie”, biografii Igora Sypniewskiego, którą stworzył razem z piłkarzem oraz Pawłem Hochstimem.

– Serce ściska za dobre słowa też dziękuję. Ta praca była marzeniem – napisał Żyżyński.

Jaka przyszłość przed doświadczonym dziennikarzem? – W styczniu z pięknego morza CANAL+  wypływam na ocean. Indyjski. Najważniejsi ludzie, a Wojtek na Zanzibarze mnie przekonał – napisał na swoim profilu. – 12 hoteli. Wielki projekt, wielkie wyzwania. Dużo materiałów multimedialnych na różnych kanałach. Będzie radio, TV, już jest w Empikach PiliPili Travel Buddy, fajny miesięcznik. Dużo pracy dla mnie i Eli, szefowej marketingu tych obiektów – dodaje.

fot. materiał promocyjny CANAL+ na YouTube