Z kraju 15 grudnia 2020

Spółka Lewandowskiego zagrozi “Football Managerowi? Powstanie “Football Coach the Game”

autor: Miłosz Marek
Nowy biznes Roberta Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz zamierza podbić świat gier komputerowych. Jego spółka, RL9Sport Games, zapowiada powstanie pierwszej polskiej superprodukcji sportowej. Mowa o ""Football Coach the Game", która ma zadebiutować w 2022 roku.

Robert Lewandowski zakłada spółkę gamingową wspólnie z grupą PlayWay SA i Rafałem Cymermanem, autorem pierwszego w historii polskiego rynku menadżera piłkarskiego, Liga Polska Manager 95. Efektem współpracy ma być gra “Football Coach the Game”, której premiera zapowiadana jest na 2022 rok.

– Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych – czytamy w opisie przygotowanym przez firmę.

– Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach – mówi Rafał Cymerman.

Po takich zapowiedziach od razu nasuwa się porównanie do gry “Football Manager”, która jest prawdziwym monopolistą na światowym rynku. Polską produkcję czeka długa droga, ale jesteśmy niezwykle ciekawi, jak będzie rozwijał się ten projekt, który będziemy bacznie obserwować.

źródło: informacja prasowa