Z kraju 18 listopada 2020

Raków rapuje i chce przebić szklane ściany. Tak zachęca do głosowania

autor: Miłosz Marek
Raków Częstochowa w oryginalny sposób zachęca do głosowania na dwa szczególnie bliskie klubowi projekty, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Częstochowy w 2021 roku. Raper Johnes oraz klub wspólnie stworzyli utwór oraz teledysk.

– Polska od lat zmaga się z wykluczeniami. Wielu z nas na co dzień musi walczyć z ograniczeniami blokującymi dostęp do oświaty, kultury czy sportu. W głównej mierze dotyczy to dzieci z biednych rodzin czy osób niepełnosprawnych, które są pełne marzeń i nadziei, ale nie są w stanie przebić się przez szklane ściany – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Rakowa.

W ten sposób klub chce wyrazić swoje szczególne poparcie dla dwóch wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Częstochowy na rok 2021.

Pierwszy z nich to remont sali gimnastycznej w przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Zamenhoffa. Drugi to budowa boiska syntetycznego na terenie VI Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Łukasińskiego.

– To szansa dla dzieci, które chcą uprawiać sport, ale nie mają takiej możliwości przez brak odpowiedniej ilości ogólnodostępnych obiektów – czytamy na stronie Rakowa.

Tak prezentuje się teledysk do stworzonego utworu: