Z kraju 18 listopada 2020

Fintess Klub Zdrofit otwiera część swoich obiektów

autor: Miłosz Marek
Wyczekiwana informacja dla osób lubiących aktywność. Oczekiwany postęp w sprawie przywrócenia działania klubów fitness oraz siłowni. Sieć Zdrofit zdecydowała się otworzyć część swoich placówek. 

Sieć Zdrofit poinformowała o otworzeniu wielu ze swoich obiektów. – Mimo niezależnych od nas warunków – zmian przepisów oraz dynamicznej sytuacji epidemicznej – nieustająco pracujemy nad tym, aby ćwiczenia i dbanie o zdrowie w naszych obiektach były możliwe – czytamy w komunikacie firmy na facebookowym profilu.

Zgodnie z przepisami prawa wskazane kluby fitness będą działać z zachowaniem podwyższonego reżimu sanitarnego i wyłącznie dla osób uprawiających sport w ramach zorganizowanych zajęć sportowych.

Od środy, 18 listopada, ćwiczyć można w 32 miejscach.

Firma postanowiła wdrożyć szczególne procedury. Zajęcia sportowe oraz zajęcia fitness odbywają się według grafiku, przedzielone są 15-minutowymi przerwami na wietrzenie pomieszczeń. Nie trzeba ćwiczyć w maskach, ale należy mieć zakryte usta i nos we wszystkich strefach klubów. Konieczna jest dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku oraz dezynfekcja sprzętu oraz szafki po każdym użyciu. Wymagane jest także stosowanie ręcznika na urządzeniach i matach do ćwiczeń.