Z kraju 12 listopada 2020

Oficjalnie: Ligue 1 w ELEVEN SPORTS i CANAL+. Znamy szczegóły

autor: Miłosz Marek
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że Canal+ Sport oraz Eleven Sports nabyły prawa do pokazywania francuskiej ekstraklasy. Teraz stacje potwierdziły te informacje oraz podały szczegóły.

Powrót już niebawem

Najważniejszą informacją dla kibiców jest fakt, iż mecze Ligue 1 Uber Eats będą transmitowane w obu stacjach już od najbliższej kolejki. 

Głównym nabywcą praw w Polsce została stacja ELEVEN SPORTS. CANAL+ uzyskał sublicencję. Umowa została podpisana na cztery sezony i obowiązuje do końca rozgrywek 2023/24.

Jak obie stacje podzielą się meczami w poszczególnej kolejce? Będą miały pełną dowolność! Wszystkie 10 spotkań w danej serii gier może być transmitowanych w jednej i drugiej stacji. Jeśli będą chciały pokazać ten sam mecz, będą to robić równolegle, jak ma to miejsce np. w przypadku El Clasico.

Jakie plany na Ligue 1?

Jakie plany na francuskie rozgrywki mają obie stacje? O tym mówią ich przedstawiciele:

Patryk Mirosławski, COO ELEVEN SPORTS w Polsce: Dzięki sukcesom Paris Saint-Germain i Olympique Lyonnais w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA Ligue 1 Uber Eats wraca na należne jej miejsce w czołówce europejskich rozgrywek piłkarskich. Cieszę się, że za sprawą ELEVEN SPORTS Ligue 1 Uber Eats znów będzie dostępna dla polskich widzów. W każdej kolejce będziemy transmitować kilka najciekawszych meczów, a także skróty wszystkich spotkań -mówi

Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+: W ubiegłym sezonie mieliśmy dwie francuskie drużyny w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA, do finału dotarło Paris Saint-Germain – zespół budowany od lat i skupujący największe gwiazdy. Oglądanie co tydzień występów Neymara i spółki, a także Olympique Marsylia czy Olympique Lyonnais, na pewno będzie dużą atrakcją dla naszych widzów. Poza najciekawszymi meczami na żywo pokazywać będziemy także najciekawsze fragmenty wszystkich spotkań w kolejce.

źródło: informacja prasowa