Z kraju 10 listopada 2020

Nowa platforma pokaże Bundesligę w Polsce

autor: Miłosz Marek
To będzie ogromna zmiana. Nordic Entertainment Group (NENT Group) z ekskluzywnymi prawami do pokazywania meczów piłkarskiej Bundesligi w Polsce od sezonu 2021/2022. Umowa będzie obowiązywać przez 4 sezony.

Będzie rewolucja

Rozpoczął się okres rozstrzygania przetargów na prawa telewizyjne do pokazywania najlepszych lig piłkarskich. Pierwszy rezultat zszokuje polskich kibiców. Grupa Nordic Entertainment, która wcześniej nie działała w Polsce, poinformowała, że nabyła ekskluzywne prawa do transmitowania meczów 1. i 2. Bundesligi w naszym kraju!

Z komunikatu firmy dowiadujemy się, że uruchomi ona platformę “Viaplay” w sierpniu 2021, na której będzie można oglądać spotkania niemieckiej ekstraklasy. To platforma streamingowa, na której użytkownicy będą mogli wybierać transmisje z różnych dyscyplin sportowych.

Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie znajdzie się w ofercie strony. Na początek można spodziewać się wielu dostępnych wydarzeń z piłkarskich lig skandynawskich. W komunikacie firma pisze o 50 000 godzin wydarzeń sportowych na żywo każdego roku.

Aktualizacja: Zapowiedziano, że dostęp do Viaplay w Polsce ma kosztować 34 PLN miesięcznie.

Bez telewizji?

– Naszym celem jest zajęcie wiodącej pozycji w Polsce i szybkie przekształcenie krajobrazu przesyłania strumieniowego poprzez dalsze nabywanie praw. W momencie premiery Viaplay będzie również oferować tysiące godzin treści lokalnych, skandynawskich i międzynarodowych. Wizją NENT Group jest stać się wiodącą europejską firmą zajmującą się transmisją strumieniową, a polscy widzowie mogą z niecierpliwością oczekiwać na odkrycie interesującej i niedrogiej usługi – przekonuje Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Czy to oznacza, że widzowie w Polsce nie obejrzą meczów Bundesligi w telewizji? Z takim werdyktem trzeba jeszcze poczekać, jednak faktem jest, iż stacji Eleven Sports umowa na pokazywanie rozgrywek kończy się po trwającym sezonie.

Być może NENT Group zdecyduje się na sprzedaż sublicencji dla stacji telewizyjnych.

Czym jest NENT Group?

Nordic Entertainment Group AB (publ) (NENT Group) jest wiodącym dostawcą rozrywki w regionie skandynawskim. Codziennie dostarcza rozrywkę milionom ludzi za pośrednictwem usług transmisji strumieniowej, kanałów telewizyjnych i stacji radiowych, a jej firmy produkcyjne tworzą ekscytujące treści dla firm medialnych na całym świecie. Grupa NENT z siedzibą w Sztokholmie jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm („NENT A” i „NENT B”).

źródło: inf. prasowa