Z kraju 6 listopada 2020

Transmisje z Ekstraklasa Games w TVP Sport

autor: Miłosz Marek
Największy turniej esportowy w grze EA Sports FIFA w Polsce - Ekstraklasa Games - wchodzi na anteny TVP Sport. Trzeci sezon rozgrywek wystartuje już w grudniu. Obecnie trwają intensywne przygotowania do wznowienia rywalizacji, ale także do serii meczów "FIFA 21 Ekstraklasa 1 vs 1".

Wrócą w grudniu

Po dobrym przyjęciu dwóch pierwszych edycji Ekstraklasa Games, czas na kolejne rozgrywki. Zmagania w FIFA21 rozpoczną się w grudniu, jednak w zmienionej formule. Ta zostanie podana w najbliższych tygodniach. Jedną z większych zmian będzie możliwość oglądania spotkań na antenach TVP Sport.

– W zbliżającym się trzecim sezonie poprawiliśmy formułę turnieju, biorąc pod uwagę głosy dochodzące ze środowiska esportu. Kluczowe jednak są wzrosty zasięgów dzięki partnerstwu z TVP Sport, z którym poszerzamy naszą współpracę prowadzoną dotychczas przy rozgrywkach stricte piłkarskich. Wciąż rozmawiamy także ze sponsorami projektu, których zobaczymy na starcie rozgrywek w grudniu – tłumaczy Marcin Mikucki, dyrektor komunikacji, marketingu i sprzedaży w Ekstraklasie S.A.

Najpierw piłkarze

– E-sport to przyszłość. Pokazywaliśmy już turnieje, gdzie zawodnicy rywalizowali w CS-a, LoLa, World of Tanks. Teraz czas na FIFA 21! Ekstraklasa Games to znakomite uzupełnienie jednego z naszych sztandarowych produktów, czyli piłkarskiej Ekstraklasy. Chcemy dotrzeć do pokolenia xd, które w tej chwili jest wykluczone przez wszystkich nadawców – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Zanim na antenach TVP Sport pojawią się e-sportowcy, swoje mecze rozegrają piłkarze PKO Ekstraklasy. W rywalizacji 1 vs 1 wezmą udział przedstawiciele zespołów, których mecze będą transmitowane na antenach TVP.

Jako pierwsi zmierzą się Maciej Rosołek z Legii Warszawa oraz Jakub Moder z Lecha Poznań. W kolejnych seriach dojdzie do meczów pomiędzy graczami Lecha i Rakowa oraz Górnika Zabrze i Pogoni Szczecin.

Harmonogram transmisji

Maciej Rosołek (Legia Warszawa) – Jakub Moder (Lech Poznań) – sobota 7 listopada
18:45 – TVP Sport, TVPSport.pl, Facebook TVP Sport, YouTube TVP Sport
19:30 – Facebook Ekstraklasy, Legii Warszawa, Lecha Poznań i EA SPORTS FIFA Polska

Piłkarz Lecha Poznań – Piłkarz Rakowa Częstochowa – niedziela 22 listopada
11:30 – TVP Sport, TVPSport.pl, Facebook TVP Sport, YouTube TVP Sport
12:00 – Facebook Ekstraklasy, Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa i EA SPORTS FIFA Polska

Piłkarz Górnika Zabrze – Piłkarz Pogoni Szczecin – piątek 27 listopada
19:30 – TVP Sport, TVPSport.pl, Facebook TVP Sport, YouTube TVP Sport
20:00 – Facebook Ekstraklasy, Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin i EA SPORTS FIFA Polska

źródło: inf. prasowa