Z kraju 4 listopada 2020

Interia stawia na żużel. Dariusz Ostafiński szefem działu

autor: Miłosz Marek
Grupa Interia poszerza swój zespół redakcyjny w obszarze sportu. Jeden z największych polskich portali postanowił stworzyć dział żużlowy z prawdziwego zdarzenia. Pokieruje nim Dariusz Ostafiński, który w ostatnich latach był związany z Wirtualną Polską.

Rynkowe potrzeby

Żużel to niezwykle popularna dyscyplina w Polsce. Nie ma drugiego takiego kraju, w którym rozgrywki ligowe ściągają przed telewizory tylu widzów, tak samo jak na trybuny. W trakcie sezonu informowaliśmy, że stacja Motowizja chwaliła się rekordem oglądalności meczu 2. Ligi Żużlowej (trzeci, ostatni poziom rozgrywkowy w Polsce) na poziomie 40 tysięcy widzów.

To zaczyna dawać do myślenia redakcjom największych portali internetowych w Polsce. O ile w grupach WP (SportoweFakty) oraz RASP (Przegląd Sportowy) informacje pojawiają się skrupulatnie i regularnie, tak w innych dużych serwisach temat traktowany jest po macoszemu. Na sport.pl “żużel” jest jedynie podkategorią w dziale “moto”. Swoje braki postanowiła nadrobić grupa Polsat-Interia.

Zaciąg z WP

1 listopada wystartował dział Interia Speedway, który prowadzi Dariusz Ostafiński. Przez ostatnie cztery lata był związany z WP Sportowe Fakty, a jeszcze wcześniej pracował w Przeglądzie Sportowym. Ma na swoim koncie m. in. publikacje książkowe takie jak biografia Tomasza Golloba czy Zenona Plecha.

Ostafiński tworzy nowy dział, który zasiliło czterech dziennikarzy, którzy wcześniej współpracowali z nim w WP. To Kamil Hynek, Jakub Czosnyka, Przemysław Półgęsek oraz Sebastian Zwiewka. Z portalu espeedway.pl do Interii trafił Wojciech Kulak, a z Przeglądu Sportowego Michał Konarski.

– Czekam na wasze uwagi, także krytyczne słowa, bo to pozwoli mi twardo stąpać po ziemi, ale i też pomoże zrobić taki dział żużel, który będzie chętnie odwiedzany przez was, bo dla was piszemy – napisał w swoim felietonie Ostafiński.