Z kraju 19 października 2020

Polska Federacja Fitness po spotkaniu z przedstawicielami rządu. Wtorek kluczowym dniem

autor: Miłosz Marek
Branża fitness to jedna z gałęzi gospodarki, która najbardziej ucierpiała podczas wprowadzonych obostrzeń podczas pierwszej oraz drugiej fali pandemii koronawirusa. Nowe rozporządzenia rządu ponownie zamknęły siłownie, kluby fitness oraz baseny. Przedsiębiorcy nie poddają się bez walki. W poniedziałek odbyło się spotkanie branży z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Dialog rozpoczęty

– Deklaruję, że zależy mi na uczciwym, owocnym dialogu. Będę rozmawiał z każdą branżą! Dziś rozmowy z przedstawicielami branż weselnej, fittnes i handlowej – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

W poniedziałek odbyły się rozmowy, jego efekty mają zostać przedstawione podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu. Oprócz Gowina wzięli w nim udział między innymi Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny oraz 6-osobowa delegacja branży fitness, którą reprezentowali Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness oraz pięciu przedstawicieli największych sieci w kraju.

– Rozmowy odbyły się w atmosferze pełnego zrozumienia dla stanowiska branży fitness oraz branż pokrewnych, które również uczestniczyły w dzisiejszej rozmowie. Jesteśmy dobrej myśli co do niezwłocznego otwarcia naszej branży. Decyzja leży po stronie rządu – czytamy na profilu Polskiej Federacji Fitness.

Co dalej?

– Jesteśmy świadomi powagi sytuacji dla wszystkich przedsiębiorców z Naszego sektora. Straty poniesione jako właściciele klubów oraz innych obiektów, już dziś w większości przypadków przekraczają możliwości finansowe lub są na ich granicy – czytamy w komunikacie.

PFF apeluje o przestrzeganie rządowego rozporządzenia. Od momentu wprowadzenia go w życie wiele firm postanowiło wykorzystać luki prawne i otworzyć swoje kluby i siłownie.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z treści obowiązującego obecnie rozporządzenia oraz jakie są tego skutki dla całego sektora. Wskazujemy sobotę jako dzień ostatecznej decyzji w celu podjęcia dalszych działań – pisze Polska Federacja Fitness.

Wtorkowe posiedzenie Sejmu, podjęte tam decyzje oraz dyskusje będą kluczowe dla branży.

W dzisiejszy poniedziałek 19.10.2020 r.rozpoczęliśmy rozmowy z Premierem Jarosławem Gowinem i przedstawicielami…

Geplaatst door Polska Federacja Fitness op Maandag 19 oktober 2020