Z kraju 19 października 2020

Karbownik i “Mata” zapraszają na “Korki z Legią”

autor: Miłosz Marek
Fundacja Legii rusza z kolejną akcją. Tym razem chce pomóc maturzystom, którzy nie mają środków na dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu dojrzałości. 

“Korki z Legią”

To nie pierwsza taka inicjatywa Fundacji Legii. “Korki z Legią” odbywały się już wcześniej. Najwyraźniej władze organizacji są zadowolone z efektów, skoro zdecydowały się na kolejną edycję. Pomoc może okazać się niezwykle cenna w obliczu trudności, jakie napotykają maturzyści w dobie obostrzeń związanych z pandemią.

Z komunikatu dowiedzieliśmy się, że zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym – zarówno stacjonarnie jak i online w 10-osobowych grupach. Są przeznaczone dla uczniów szkół średnich, których nie stać na dodatkowe wsparcie poza lekcjami w szkole i którzy w maju 2021 będę zdawać egzamin maturalny na poziomie podstawowym.

Rekrutacja do programu trwa do 25 października. Do tego dnia będą prowadzone rozmowy rekrutacyjne z kandydatami.

Idole zachęcają

Legia zaangażowała do promocji projektu dwie młode osoby, które mają być przykładem dla grupy docelowej. To Michał Karbownik, reprezentant Polski oraz Michał “Mata” Matczak. Piłkarz maturę ma jeszcze przed sobą, natomiast raper mierzył się z wyzwaniem w poprzednim roku szoklnym.

Na uczestników zajęć czeka m.in. spotkanie z ambasadorami akcji, które w zależności od warunków odbędzie się stacjonarnie lub w formie online.

fot. i inf.: legia.com