Z kraju 15 października 2020

Piotr Koźmiński dołączy do redakcji WP SportoweFakty

autor: Miłosz Marek
Duży transfer na rynku polskich mediów sportowych. Piotr Koźmiński przeniesie się z Super Expressu do redakcji Wirtualnej Polski. Dziennikarz zdecydował się na zmianę miejsca pracy po 17 latach.

Po drugiej stronie

– Ostatnio informowałem Was o transferach piłkarzy, teraz mam przyjemność poinformować o moim. Po 17 latach podjąłem decyzję o odejściu z Super Expressu. Dziękuję WP SportoweFakty za bardzo owocne, konkretne rozmowy w trudnych czasach. Bardzo, bardzo się cieszę – napisał na swoim profilu Piotr Koźmiński.

Dziennikarz należy do najlepszych w branży sportowej. Jest znany z doskonałych kontaktów oraz szybkiego docierania do informacji. W okresie transferowym to jedno z pierwszych i najpewniejszych źródeł, które zna większość użytkowników Twittera interesujących się polską piłką.

Gratulacje ze wszystkich stron

Informacja o zmianie redakcji przez Koźmińskiego wywołało duże poruszenie na Twitterze. Uznane nazwiska w branży gratulowały dziennikarzowi oraz redakcji, która wzbogaciła się o pracownika.

– Wielki transfer.”Messi polskiego dziennikarstwa sportowego”. Piotr Koźmiński z SE do Wirtualnej Polski. 16 lat pracy razem. Wspaniały pracownik i przyjaciel. Gdy Zbigniew Boniek kaperował go do PZPN poprosiłem o obniżkę swej pensji kierownika, aby on dostał podwyżkę i pozostał. Warto było – napisał Andrzej Kostyra z redakcji Super Expressu.

Koźmiński pozostanie ponadto korespondentem uefa.com w Polsce.

fot. Paweł Kapusta – Twitter