Z kraju 15 października 2020

“Aniołki Matusińskiego” promują MŚ Sztafet w Chorzowie (WIDEO)

autor: Miłosz Marek
W maju 2021 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się mistrzostwa świata sztafet. Organizatorzy zaczęli promocję od mocnego uderzenia. Imprezę promuje najlepsza polska sztafeta - "Aniołki Matusińskiego", którą 200 dni przed pierwszym biegiem na zawodach można obejrzeć w specjalnej, śląskiej odsłonie.

Lekkoatletyczna stolica

Stadion Śląski w Chorzowie coraz bardziej kojarzy się z imprezami lekkoatletycznymi. To bardzo dobry ruch ze strony działaczy, którzy zarządzają obiektem. Take zmagania, wraz coraz częstszymi sukcesami, są coraz popularniejsze w naszym kraju, można liczyć na spore wsparcie spółek Skarbu Państwa.

Chorzów buduje swoją pozycję na lekkoatletycznej mapie kraju. Mitingi coraz częściej goszczą na obiekcie i mają coraz większą rangę. W 2020 odbył się LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej, a już w kolejnym sezonie najlepsze sztafety powalczą o mistrzostwo świata.

Impreza odbędzie się 1 i 2 maja 2021, a organizatorzy rozpoczęli promocję.

Lokalnie i niebanalnie

Pierwszy klip promocyjny pojawił się 200 dni przed startem zmagań. Głównymi bohaterkami są polskie zawodniczki ze sztafety 4x 400 metrów – Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka oraz Anna Kiełbasińska. Najbardziej utytułowane obecnie specjalistki w tej dziedzinie w Polsce zaprezentowały się w zupełnie nowym wydaniu.

Można je oglądać w śląskich ludowych strojach w akompaniamencie utworzy “Poszła Karolinka do Gogolina” w wykonaniu lokalnego zespołu.

Dodatkowo mieszkańcom Śląska o zbliżających się zmaganiach będzie przypominał zegar odliczający czas do pierwszego biegu.

fot. WASilesia21 na Twitter.com