Z kraju 13 października 2020

Ekstraklasa S.A. z nową Radą Nadzorczą

autor: Miłosz Marek
Akcjonariusze Ekstraklasy wyłonili nową Radę Nadzorczą. Obradujące Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Ekstraklasy przyjęło też sprawozdanie za ubiegły rok obrotowy, a także udzieliło absolutorium członkom zarządu i dotychczasowej Radzie Nadzorczej.

– Możemy dziś śmiało uznać, że nie ugięliśmy się przed problemami. Co więcej, z sukcesem wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwoliły nam nie tylko dokończyć sezon na boisku i zrealizować zakładane na początku sezonu plany biznesowe, ale także skutecznie wykorzystaliśmy też pojawiające się szanse – twierdzi prezes spółki Ekstraklasa S.A., Marcin Animucki.

Podczas Walnego Zebrania podsumowano ostatnie miesiące działalności spółki, udzielono absolutorium poprzedniej Radzie Nadzorczej oraz wybrano nową. W 7-osobowym składzie znaleźli się: przedstawiciele czterech najlepszych zespołów w poprzednim sezonie, dwóch przedstawicieli pozostałych klubów oraz osoba wyznaczona z ramienia PZPN.

Skład nowej Rady Nadzorczej:

  • Dariusz Mioduski z Legii Warszawa,
  • Karol Klimczak z Lecha Poznań,
  • Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice,
  • Adam Mandziara z Lechii Gdańsk,
  • Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok,
  • Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa,
  • Marek Koźmiński z PZPN.

– Niewątpliwym sukcesem ubiegłego sezonu jest też fakt, że w bardzo niepewnych warunkach panujących na międzynarodowym ryku praw mediowych zabezpieczyliśmy ten rekordowy poziom wpływów do klubów także w każdym z kolejnych 3 lat, mimo rezygnacji z rundy finałowej i zmniejszenia liczby meczów w trwającym sezonie oraz w kolejnych. Wszystkie te sukcesy to efekt wspólnej, ciężkiej pracy, którą podjęły wszystkie kluby w trakcie pandemii, przy silnej współpracy z PZPN i administracją rządową – dodaje Animucki.

źródło: ekstraklasa.org