Z kraju 12 października 2020

Rekordowa oglądalność finału Roland Garros 2020. Świątek doceniona przez prasę

autor: Miłosz Marek
Iga Świątek to najgorętsze nazwisko polskiego sportu minionego weekendu. Triumfatorka turnieju Rolanda Garrosa w Paryżu zdominowała medialną dyskusję podczas weekendu. Jej występ w sobotę śledziła rekordowa liczba widzów.

Przebiła Radwańską

TVN Grupa Discovery podjęła słuszną decyzję o dodatkowej transmisji na żywo ze spotkania półfinałowego oraz finałowego z udziałem Igi Świątek. Już w czwartek, kiedy pora była niezbyt dobra dla kibiców wydarzeń sportowych (początek meczu o godz. 15:00) widać było wyraźny wzrost zainteresowania.

Na rekord należało poczekać do soboty. Triumf młodej Polki oglądało aż 2,5 miliona telewidzów. 1,16 miliona na antenie Eurosport 1 oraz 1,35 miliona w TVN. To znakomity wynik, który znacznie pobił poprzednie najlepsze osiągniecie. Jak przypomina Grzegorz Kita, poprzednim było 1,52 mln podczas wygranej Agnieszki Radwańskiej z Petrą Kvitovą w WTA Finals.

Na pierwszych stronach

Świątek odniosła swój sukces w sobotę, dlatego na okładki z nią w roli głównej należało poczekać do poniedziałku. Polskie media stanęły na wysokości zadania. Całe pierwsze strony poświęciły dzienniki sportowe: Przegląd Sportowy oraz Sport. Efektowną ilustrację na okładce zamieścił także dziennik Polska The Times oraz jego wydania regionalne.