Z kraju 9 października 2020

Finał Roland Garros z Igą Świątek na antenie TVN i Eurosport 1

autor: Miłosz Marek
TVN Grupa Discovery kontynuuje pokazywanie decydujących meczów kobiecego turnieju na kortach Rolanda Garrosa na dwóch antenach. Finał z udziałem Igi Świątek w Polsce będzie można obejrzeć na kanałach Eurosport 1 oraz TVN.

Historia przed Igą

Iga Świątek w sobotę stanie przed szansą na największe osiągnięcie w historii polskiego tenisa. Jako pierwsza zawodniczka może sięgnąć po triumf w turnieju wielkoszlemowym. Jej rywalką w finale Rolanda Garrosa będzie Sofia Kenin, szósta zawodniczka rankingu WTA. Według bukmacherów to Polka jest faworytką tego starcia.

Początek o godzinie 15:00. Transmisja tradycyjnie na antenach Eurosport 1 oraz wyjątkowo także w TVN. Ten manewr zostanie powtórzony po dobrym odbiorze półfinałowego starcia.

Dobre wyniki

– Sport w telewizji to wspólne przeżywanie pięknych chwil i wielkich emocji. Występ naszej reprezentantki w półfinale turnieju Roland-Garros jest wyjątkowym, historycznym wydarzeniem, a dzięki ogólnopolskiej transmisji każdy z nas będzie mógł podziwiać grę tej fenomenalnej zawodniczki – mówiła Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN S.A przed półfinałowym starciem Igi Świątek z Nadią Podoroską.

Decyzję ogłoszono stosunkowo późno. Poinformowano o tym w czwartek z samego rana, a zawodniczki zaczynały grę o 15:00. Według informacji portalu wirtualnemedia.pl, mimo to starcie oglądało 351 tysięcy widzów. Dodatkowo 527 tysięcy fanów oglądało historyczne zwycięstwo w Eurosporcie.