Z kraju 8 października 2020

Energa i Lechia z nową umową. Większe wsparcie dla klubu

autor: Miłosz Marek

Energa z Grupy ORLEN pozostanie sponsorem głównym Lechii Gdańsk. Zespół z PKO BP Ekstraklasy otrzyma rekordowe wsparcie od firmy. 

Rekord

Lechia informuje, że wsparcie od Energi będzie rekordowe. Nie zostały podane konkretne kwoty, ale Daniel Obajtek, prezes grupy ORLEN, w skład której wchodzi Energa, zapowiedział, że finansowanie zostało zwiększone o 60 procent.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Energa po przejęciu kapitałowym przez PKN ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Ważnym elementem jest dla nas również szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego na ten obszar kładziemy szczególny nacisk. Akademia Lechii Gdańsk to jeden z najsilniejszych regionalnych ośrodków edukacji tych najmłodszych. Jej wsparcie jest nieodłącznym elementem nowej umowy. W ten sposób umiejętnie łączymy strategię sponsoringu sportu ze społeczną odpowiedzialnością spółki – stwierdził Obajtek.

Nowa umowa oznacza wsparcie nie tylko dla pierwszej drużyny, ale również dla ekip młodzieżowych Akademii Lechii Gdański Lechii Gdańsk.

Razem od lat

– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Energą z Grupy Orlen została przedłużona na kolejny sezon. Lechia w ostatnich latach przeżywa najlepszy okres w swojej historii pod względem sportowym – zajmujemy miejsca medalowe, zdobywamy puchary – to nie jest dziełem przypadku, ale konsekwentnej pracy wielu ludzi. Lechia Gdańsk jest najsilniejszą sportową marką na Pomorzu, dlatego dążąc do osiągnięcia jak najlepszych wyników pamiętamy też o rozwoju młodych zawodników w ramach Akademii Lechii Gdańsk – mówi Arkadiusz Bruliński, dyrektor biura komunikacji i marketingu Lechii Gdańsk.

Energa jest sponsorem głównym Lechii Gdańsk od 2016 roku, ale początki współpracy spółki i klubu sięgają 2007 roku.

Nowa umowa, przedłużająca współpracę na aktualny sezon, utrzymuje większość dotychczasowych świadczeń między sponsorem i klubem. Gwarantowane wsparcie podstawowe utrzymane jest na optymalnym poziomie. Nowym elementem jest m.in. system premiowania za rezultaty zespołu osiągane w ekstraklasie oraz Pucharze Polski.

źródło: lechia.pl