Z kraju 7 października 2020

Lech podał ceny biletów na Ligę Europy. Atrakcyjna oferta dla posiadaczy karnetów

autor: Miłosz Marek

UEFA zezwoliła kibicom na powrót na stadiony podczas faz grupowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. To oznacza, że w Poznaniu fani będą mogli oglądać zmagania Lecha z Benficą, Rangers FC i Standardem Liege. Lech ogłosił zasady sprzedaży wejściówek oraz ich ceny.

Przywileje dla karnetowiczów

Przy sprzedaży biletów na mecze Ligi Europy Lech doceni fanów, którzy zdecydowali się zakupić abonamenty na cały sezon bądź rundę jesienną. To oni będą mieli zarezerwowane miejsca w pierwszej oraz drugiej fazie sprzedaży.

Na początek klub da możliwość zakupu pakietu na wszystkie trzy mecze fazy grupowej. Posiadacz karnetu będzie mógł kupić jeden dla siebie oraz jeden dla znajomego lub członka rodziny. W drugim etapie sprzedaży dostępne będą bilety na pojedyncze spotkania. Cena pojedynczej wejściówki to 60 lub 75 złotych w zależności od wybranej strefy na trybunach.

Wolnych miejsc raczej nie będzie

Dopiero po zakończeniu sprzedaży zamkniętej pozostałe bilety trafią do wolnej sprzedaży. W tym przypadku będą jednak dwa razy droższe. Ich cena to odpowiednia 12o i 150 złotych. Niższe ceny (aż 50 procent) dla karnetowiczów to duży ukłon od klubu.

Co ważne, jeśli posiadacz karnetu zdecyduje się zakupić bilet dla znajomego bądź członka rodziny, wówczas druga osobę obowiązuje cena regularna.

Karnety na cały sezon 2020/21 pozostają w sprzedaży. Kosztują odpowiednio 375 i 525 złotych w zależności od trybuny.

Podczas meczów Ligi Europy liczba kibiców na stadionie będzie znacząco ograniczona. UEFA pozwala na wypełnienie stadionu w 30  procentach maksymalnej pojemności. W przypadku Stadionu Miejskiego w Poznaniu mowa o możliwym zajęciu około 12 000 miejsc.

źródło grafiki: lechpoznan.pl