Z kraju 7 października 2020

Robert Lewandowski pozwie Cezarego Kucharskiego

autor: Miłosz Marek

Konflikt na linii Robert Lewandowski – Cezary Kucharski przybiera na sile. Najlepszy polski piłkarz zatrudnił uznanego prawnika, który będzie reprezentował go w sądzie. 

“Informujemy, że w związku z nasilającymi się w ostatnich tygodniach publicznymi atakami Pana Cezarego Kucharskiego wymierzonymi w Roberta Lewandowskiego oraz jego Rodzinę, podjęte zostały zdecydowane kroki prawne. Robert Lewandowski wyznaczył prof. Tomasza Siemiątkowskiego jako swojego adwokata, który będzie reprezentował go i jako jedyny udzielał informacji medialnych w tym zakresie. Uprzejmie prosimy o umożliwienie Robertowi Lewandowskiemu skoncentrować się na przygotowaniach do nadchodzących meczów Reprezentacji Polski” – przekazał rzecznik prasowy Roberta Lewandowskiego, co czytamy na stronie sport.interia.pl.

To były agent piłkarza jako pierwszy poinformował o pozwaniu kapitana reprezentacji Polski. O sprawie poinformowały niemieckie media, a konkretnie “Der Spiegel”. Kucharski domaga się 9 milionów euro, czyli 40 milionów złotych od firmy RL Management. Oskarża o nielegalne wyprowadzenie pieniędzy ze spółki. To poważne zarzuty, które uderzają w wizerunek piłkarza. Ten do tej pory nie miał żadnych problemów z prawem.

Ponieważ pan Cezary Kucharski poinformował Państwa, że skierował sprawę do sądu, uprzejmie informujemy, że wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd. W tym miejscu warto ponownie przypomnieć, że der Spiegel w ramach opisu sprawy przesłał nam informację, że pozew został złożony, co według naszej wiedzy nie jest prawdą – czytamy w oświadczeniu rzeczniczki Roberta Lewandowskiego Moniki Bondarowicz.