Z kraju 3 października 2020

“Wodny Świat” już bez Roberta Lewandowskiego

autor: Miłosz Marek

Robert Lewandowski wycofał się ze spółki Nowe Mazury, która miała zająć się budową restauracji “Wodny Świat” w Giżycku. To efekt publikacji “Pulsu Biznesu”.

Koniec współpracy

“W związku z kontrowersjami, jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji” – czytamy w oświadczeniu, jakie Polska Agencja Prasowa otrzymała od Moniki Bondarowicz, rzeczniczki najlepszego polskiego piłkarza.

Spółka miała zająć się budową restauracji “Wodny Świat” w Giżycku. Szacowany koszt inwestycji to 71 milionów złotych, z czego 40 milionów miało pochodzić z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, lecz fundusz już wstrzymał wsparcie.

Wspólnik z wyrokiem

Wspomniane w oświadczeniu kontrowersje wiążą się z osobą Pawła Petrusewicza. Okazało się, że jeden z inwestorów był skazany prawomocnymi wyrokami. – Jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata – pisali dziennikarze “Pulsu Biznesu”.

Przyszłość inwestycji stanęła pod znakiem zapytania.