Z kraju 2 września 2020

#EkstraPomoc – kluby Ekstraklasy razem charytatywnie

autor: Miłosz Marek

Wszystkie kluby PKO Ekstraklasy zjednoczą się, aby wspólnie nieść pomoc potrzebującym. Rusza projekt #EkstraPomoc, w którym fani z całej Polski będą razem zbierać pieniądze na szczytny cel.

Razem mogą więcej

Każdego dnia do klubów spływa mnóstwo próśb o wsparcie. Często są to dramatyczne historie dotyczące walki o zdrowie, lepsze warunki bytowe i zmaganie się z ciężką codziennością. Kluby występujące w PKO Ekstraklasie postanowiły połączyć siły wykorzystując swoje zasięgi w kanałach komunikacji i angażując w pomoc kibiców.

W każdym miesiącu kluby wspierać będą zbiórkę na jeden konkretny cel. W tym celu wystawiane na aukcje będą koszulki meczowe, a środki pozyskane z licytacji zasilą konta potrzebujących.

Co miesiąc inny klub wybiera cel zbiórki, a akcję wspierają pozostałe drużyny. Przekazują swoje koszulki na licytacje i nagłaśniają akcję w swoich kanałach. Podobną promocję w swoich social mediach i aplikacji mobilnej zapewnia PKO Ekstraklasa.

Walka o najdroższy lek świata

W pierwszym miesiącu akcji #EkstraPomoc zbierane są środki na kibica Jagiellonii Białystok – Mały Mikołaj w walce o najdroższy lek świata.

Mikołaj ma 18 miesięcy. Jest białostoczaninem. Cierpi na SMA. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest nowoczesna terapia genowa. Aby walczyć z rdzeniowym zanikiem mięśni, niezbędny jest najdroższy lek na świecie, który należy podać jak najszybciej. Toczy się walka o życie i o 9 milionów złotych, bo tyle kosztuje leczenie.

Koszulki z podpisami piłkarzy będą licytowane na specjalnej grupie na Facebooku – Licytacje Rycerza Mikołaja – facebook.com/groups/299979461279639

źródło: informacja prasowa