Z kraju 1 września 2020

Nowe stroje piłkarskiej reprezentacji Polski

autor: Miłosz Marek

Poznaliśmy nowe stroje reprezentacji Polski na najbliższe mistrzostwa Europy. PZPN razem z firmą Nike postawili na klasykę i prostotę. Wzór ma nawiązywać do koszulek, w których biało-czerwoni odnosili największe sukcesy w latach 70. i 80.

Bez zaskoczenia

Oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział premierę nowych strojów na wtorkowy poranek. Pół godziny po publikacji posta otrzymał odpowiedź od jednego z fanów z wklejonymi projektami, które od wielu tygodni krążyły po sieci. I… faktycznie, zaskoczenia nie było – oba komplety zostały zaprezentowane dzień później.

– Klasyczny, wyrazisty, z godłem narodowym w centralnej części, nawiązujący stylem do niezapomnianych dla polskiej piłki lat 70. i 80. Wierzymy, że będzie inspirować naszych zawodników do kolejnych, wielkich zwycięstw – tak nowy model na swoich stronach opisuje związek.

Tak prezentują się nowe koszulki reprezentantów i reprezentantek Polski:

“Twój pierwszy mecz”

Internetowa sprzedaż koszulek ruszyła od 1 września. Produkt będzie dostępny w sklepach stacjonarnych trzy dni później.

PZPN i Nike udostępnią koszulki w trzech wersjach:

  • Vapor – koszulka meczowa, cena od 569,99 zł
  • Stadium – tzw. replika koszulki meczowej, cena od 379,99 zł
  • TOP – koszulka producenta, z logiem i godłem, cena od 209,99 zł

Krajowy związek przygotował spot wizerunkowy z okazji premiery koszulek. Skoro trykoty nawiązują do sukcesów w przeszłości, związek chce wzbudzić wspomnienia związane z reprezentacją Polski.

zdjęcie: PZPN