Z kraju 31 sierpnia 2020

Liga Europy. Transmisja meczu Piasta Gliwice w TVP

autor: Miłosz Marek

Piast Gliwice będzie gospodarzem spotkania II rundy eliminacji Ligi Europy. Zespół zmierzy się z austriackim TSV Hartberg Fussball. Transmisję tej potyczki przeprowadzi TVP Sport.

Niezmiennie w TVP

Gliwiczanie wyeliminowali Dynamo Brześć i pozostają w walce o grę w fazie grupowej Ligi Europy. W poniedziałkowym losowaniu ich rywalem został TSV Hartberg, co kibice Piasta mogą uznać za dobry rezultat. Pośród potencjalnych rywali nierozstawionego polskiego zespołu było chociażby utytułowane FC Basel.

Krótko po ogłoszeniu par II rundy el. LE, Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, ogłosił, że fani obejrzą transmisję z tego starcia na antenach Telewizji Polskiej.

Dobre wyniki, co z Lechem?

Szkolnikowski niedawno pochwalił się oglądalnością transmisji z I rundy. Na antenie TVP Sport mecz Piasta oglądało średnio 415 tys. widzów, natomiast Cracovii 484 tys. Dyrektor stacji uznał to za dobry wynik.

Na tym samym etapie rozgrywek zagra również Lech Poznań. Wicemistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Hammarby. Biorąc pod uwagę fakt, iż TVP skutecznie porozumiała się ze Szwedami w sprawie praw do transmisji meczu Malmoe – Cracovia, istnieje szansa, że również to starcie znajdzie się na antenach Telewizji Polskiej.

źródło zdjęcia: piast-gliwice.eu