Z kraju 28 sierpnia 2020

Transmisje z Fortuna 1. Ligi dostępne w USA

autor: Miłosz Marek

Rozgrywki Fortuna 1. Ligi po raz pierwszy w historii będą pokazywane poza granicami Polski. Spółka Pierwsza Liga Piłkarska podpisała umowę z nadawcą z USA – firmą RadarSat.

Historyczna umowa

– To kolejny krok w celu komercjalizacji naszych rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, że po raz pierwszy w historii udało się nam sprzedać prawa do pokazywania pierwszoligowych spotkań poza granicami naszego kraju – stwierdził prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, Marcin Janicki.

Umowa obowiązywać będzie w sezonie 2020/21, ale strony zastrzegły możliwość przedłużenia jej na kolejne lata. Pokazywane transmisje i skróty będą komentowane wyłącznie po polsku.

Za wielką wodą

– Dzięki nowemu kanałowi Sportowa TV, który od lipca znajduje się w polskim pakiecie internetowej telewizji SLING TV, kibice będą mogli śledzić poczynania swoich ulubionych zespołów. Jest to początek naszej wspaniałej współpracy i liczymy, że z czasem ten sportowy pakiet powiększy się o kolejne ligi – mówi prezes firmy RadarSat, Rafał Stykowski.

Firma RadarSat działa na amerykańskim rynku od 1996 roku i jest największym polskim dealerem telewizji Dish Network i Sling TV na terenie Stanów Zjednoczonych. W polskim pakiecie dostępnych jest obecnie 25 polskich kanałów. Między innymi Sportowa TV, gdzie pokazywane są mecze piłki nożnej, ręcznej oraz ciekawe programy związane z wydarzeniami sportowymi.

źródło: 1liga.org