Z kraju 27 sierpnia 2020

Duże wsparcie dla Maratonu Warszawskiego

autor: Miłosz Marek

Maraton Warszawski z nowymi sponsorami tytularnymi. Od 42. edycji w nazwie biegu znajdą się dwaj sponsorzy. Do firmy PZU dołączył także PKN Orlen.

Strategiczna umowa

Najbliższa edycja biegu zostanie rozegrana pod nazwą 42. PZU Orlen Maraton Warszawski. Pierwszy ze sponsorów wspiera inicjatywę już od ośmiu lat. – W tych szczególnych czasach nadzwyczaj doceniamy partnerstwo naszych sponsorów. PZU, z którym wytyczamy wspólnie szlaki dla wszystkich entuzjastów biegania już ósmy rok z rzędu, stanowi dla nas siłę napędową także i w tych, bezprecedensowych czasach, w których aspekt prewencyjny jest szczególnie istotny – stwierdził dyrektor imprezy, Marek Tronina.

Organizatorzy przekonują, że pojawienie się nie jednej, a dwóch dużych marek w nazwie wydarzenia, da szansę na strategiczny rozwój imprezy.

Dodatkowe paliwo od Orlenu

– PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się w sponsoring sportowy. Poprzez sponsoring sportowy wzmacniamy wizerunek firmy, budujemy relacje z naszymi klientami i związek z marką ORLEN. Równie istotne są dla nas wspieranie działań mających na celu sportową edukację najmłodszych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. PZU ORLEN Maraton Warszawski to jedno z takich wydarzeń. Cieszymy się, że jesteśmy jego częścią – powiedział Grzegorz Bałkowiec, zastępca Dyrektora w Biurze Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Wyjątkowe okoliczności

W tym roku mocno ograniczono liczbę uczestników ze względu na sytuację pandemiczną. W maratonie weźmie udział tylko 1000 osób. Grupa będzie podzielona na cztery 250-osobowe tury. Impreza odbędzie się w 26 i 27 września.

źródło: http://maratonwarszawski.com/