Z kraju 6 sierpnia 2020

PGE sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych LTS „Legionovia”

Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia” i została Głównym Sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii. Dzięki wsparciu PGE, 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska, która w rankingach Ministerstwa Sportu z lat 2014-2019 została uznana za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W tym okresie podopieczne klubu wywalczyły dwanaście medali Mistrzostw Polski, w tym dziesięć najcenniejszych. Ponadto, klub jako pierwszy w Polsce sięgnął po złoto Mistrzostw Polski Juniorek pięć razy z rzędu, a także jako pierwszy w jednym roku został Mistrzem Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych.

PGE jest znanym i cenionym w Polsce sponsorem sportu. Od lat współpracujemy z profesjonalnymi drużynami wielu dyscyplin sportowych. Wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży jest dla nas coraz ważniejszym obszarem zaangażowania sponsorskiego. Zawarta umowa, dzięki której 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe jest tego potwierdzeniem. PGE wesprze również rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży Fundacji Akademii GKS Bełchatów, gdzie będzie ćwiczyć 400 podopiecznych – informuje prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski

To dla nas wielki zaszczyt, że wznawiamy współpracę z PGE – powiedział Prezes Zarządu LTS Legionovia Konrad Ciejka. To z logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej na koszulkach sięgaliśmy po największe sukcesy w historii klubu i zrobimy wszystko, by tę tradycję kontynuować.

Podpisanie umowy sygnałem dla potencjalnych sponsorów, że warto inwestować w siatkówkę.

Uroczyste podpisanie umowy swoją obecnością uświetnili także Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak oraz wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Ryszard Czarnecki.

Jako minister obrony narodowej przywiązuję wielką wagę do kondycji i sportu wyczynowego żołnierzy. Wspieram i dopinguję żołnierzy sportowców, którzy są wzorem i inspiracją dla innych, szczególnie młodych pasjonatów sportu. Dlatego też z ogromną satysfakcją śledzę zaangażowanie sportowe zawodniczek LTS „Legionovia”. Mają pasję, hart ducha, ogromny zapał i wytrwałość, aby realizować sportowe marzenia. Jestem przekonany, że zespół doskonale wykorzysta wsparcie udzielone przez Polską Grupę Energetyczną. To inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Mam nadzieję, że zaowocuje ona jeszcze większymi sukcesami sportowymi – powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” stanowią dziś o sile reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów. Naukę w Legionovii pobierały m.in. Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska czy Zuzanna Górecka.

 

Fot. LTS Legionowia / Ryszard Głapiak