Z kraju 31 lipca 2020

PZU oficjalnym sponsorem Tour de Pologne

PZU zostało nowym sponsorem oficjalnym 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Ubezpieczyciel będzie ponadto sponsorem oficjalnym klasyfikacji Najlepszy Góral PZU Tour de Pologne.

77. Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem drugiej części sezonu World Tour. To właśnie w Polsce najlepsi kolarze świata wznowią rywalizację po przerwie spowodowanej koronawirusem. Wyścig będzie miał pięcioetapową formułę. Zawodowy peleton wystartuje 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Finisz zaplanowany jest natomiast 9 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Klasyfikacja Najlepszy Góral PZU to jedna z najważniejszych w całym wyścigu. Co roku mamy na starcie znakomitych specjalistów od jazdy po górach, a rywalizacja o zwycięstwo w tej klasyfikacji jest pasjonująca. TdP to kolarska liga mistrzów, najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo Wschodniej. Dlatego cieszę się z zaangażowania tak uznanej marki jak PZU. Mocno wierzę, że współpraca przyniesie wspaniałe efekty – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Dołączenie do rodziny Tour de Pologne to dla Grupy PZU zaszczyt. Najlepsi powinni współpracować z najlepszymi, a wyścig TdP przez lata udowadnia, że nie ma sobie równych pod względem sportowym i organizacyjnym. Trudno o lepszy przykład zaangażowania Grupy PZU w dyscyplinę, która jest uwielbiana i uprawiana przez miliony Polaków, a przy tym na stałe zapisała się w historii polskiego sportu. Tegoroczny Tour de Pologne przyciągnie uwagę fanów kolarstwa na całym świecie. Jestem dumny, że zobaczą tam logo Grupy PZU – powiedział Marcin Eckert, Członek Zarządu Grupy PZU.

Kolarska liga mistrzów

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym i m.in. dlatego od 2005 r. należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Co roku startują w nim najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

Zmagania kolarzy będzie można śledzić na kanałach TVP1 i TVP Sport.