Z kraju 31 lipca 2020

Stomil Olsztyn nawiązał współpracę z Gminą Gietrzwałd

W siedzibie Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie doszło do zawarcia współpracy ze Stomilem Olsztyn. Na mocy podpisanej umowy klub będzie mógł korzystać z infrastruktury sportowej znajdującej się na terenie Gminy.

Chciałbym serdecznie podziękować wójtowi Janowi Kasprowiczowi za otwartość i chęć współpracy – mówi Prezes Stomilu Olsztyn Wojciech Kowalewski. Ta współpraca polegać będzie na możliwości korzystania z infrastruktury sportowej znajdującej się na terenie Gminy Gietrzwałd. Oprócz korzystania z obiektów sportowych, nastąpi promocja piłki nożnej w tym regionie wśród lokalnej społeczności. Będziemy się również starali zachęcać do spędzania aktywnie wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży poprzez różne formy imprez sportowych.

Umowa podpisana ze Stomilem Olsztyn otwiera nowy rozdział funkcjonowania stadionu w Gietrzwałdzie – powiedział Wójt Gminy Jan Kasprowicz. Jestem głęboko przekonany, że dzięki tej współpracy uda się w ciągu trzech-pięciu lat stworzyć wysokiej klasy ośrodek sportowy.

Podpisanie umowy przyczyni się do modernizacji Stadionu Leśnego w Gietrzwałdzie, m.in. poprzez zmianę położenia boiska. Powstanie też nowy parking oraz oświetlenie. Prace, które mają rozpocząć się jesienią 2020 roku, powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku. Rozpoczęcie treningów na nowym obiekcie przez zawodników Stomilu Olsztyn, zwolni również terminy na boisku OSiR dla grup młodzieżowych, które aktualnie mają bardzo ograniczoną możliwość korzystania z obiektu.

Źródło: Stomil Olsztyn