Z kraju 31 lipca 2020

Nowe boisko treningowe dla Górnika Zabrze

W Zabrzu podpisano umowę na wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego z podgrzewaną murawą i oświetleniem. Koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł, a połowę środków klub otrzyma z dofinansowania Ministerstwa Sportu.

Zakres robót obejmie przede wszystkim budowę boiska z trawiastą murawą o wymiarach 105 x 68 m oraz wykonanie instalacji ogrzewania boiska i dostosowanie istniejącej infrastruktury do wymagań nowego obiektu.

Dzięki tej inwestycji możliwe będzie wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika Zabrze – stwierdziła podczas uroczystego podpisania umowy prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Cieszy, że pozyskaliśmy dodatkowe środki na realizację tego projektu. Reszta kwoty pochodziła będzie z budżetu miasta. Staramy się tak dysponować dostępnymi środkami, aby starczało na najważniejsze, priorytetowe inwestycje – dodała prezydent.

To dla nas historyczna chwila – komentował Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze. To będzie boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.

Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska treningowego 9 czerwca. Złożono trzy oferty. Przetarg wygrała firma Interhall Sp. z o.o. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca tego roku.

Źródło: Wydział Kontaktów Społecznych UM Zabrze