Z kraju 30 lipca 2020

Macron ubierze piłkarzy Wisły Kraków

Włoska firma Marcon została nowym sponsorem technicznym Wisły Kraków. Piłkarze „Białej Gwiazdy” przez najbliższych 5 lat będą występować w koszulkach tej marki.

Firma Macron to nie tylko nowy sponsor techniczny Wisły, ale także ważny partner biznesowy. Współpraca z włoską firmą stanowi dla nas kluczowy element strategii dalszego rozwoju klubu i procesu jego odbudowy. Od nowego sezonu piłkarze Białej Gwiazdy oraz młodzi adepci futbolu szkolący się w Akademii, będą mieć do dyspozycji sprzęt piłkarski, który wyróżnia się jakością, komfortem użytkowania i dbałością o wykonanie. Cieszy również fakt, że firma zapewnia nam bezpośrednie wsparcie centrali stacjonującej nieopodal Bolonii” – mówił Prezes Wisły Kraków SA, Dawid Błaszczykowski. Dzięki temu piłkarze Białej Gwiazdy będą występować w specjalnie zaprojektowanych, unikalnych strojach. Trudności spowodowane pandemią sprawiły, że stanie się to jednak dopiero w drugiej części sezonu – dodał.

Przedstawiciel nowo pozyskanego sponsora technicznego klubu z Reymonta nie krył radości po podpisaniu umowy. Rodzina firmy Macron, obejmująca topowe europejskie kluby, poszerzyła się dzisiaj o kolejną drużynę z bogatą historią, jaką jest Wisła Kraków – zakomunikował Gianluca Pavanello, Dyrektor Generalny firmy Macron. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ, dzięki tej współpracy, razem z polskim klubem w niedalekiej przyszłości zaprojektujemy ekskluzywną kolekcję. Jak zawsze, wyróżniać ją będzie najwyższa technika produkcji i stylistyka nawiązująca do historii klubu oraz wielkiego przywiązania fanów do barw – dodał.

Prezentacja nowych strojów meczowych, w których piłkarze Wisły będą występować od początku sezonu 2020/2021, zaplanowana jest na poniedziałek 3 sierpnia.