Z kraju 30 lipca 2020

Kappa partnerem technicznym Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok rozpoczyna współpracę z włoską marką Kappa. Umowa będzie obowiązywała przez najbliższe trzy lata. Produkty treningowe i lifestylowe trafią do wszystkich zespołów począwszy od pierwszej drużyny na zespołach juniorskich kończąc.

Jesteśmy dumni i podekscytowani współpracą z Jagiellonią przez następne trzy sezony, tym samym witając ich w rodzinie Kappa. Nasz pierwszy krok w polskiej profesjonalnej piłce nożnej ma na celu wzmocnienie naszej obecności w tym kraju i w całej Europie. Cieszymy się, że możemy współpracować z liczącym się klubem Ekstraklasy i towarzyszyć im w rozwoju ich działalności – mówi Remi Garnier, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Kappa Europe.

Kappa to jeden z wiodących producentów sprzętu sportowego doskonale znany w środowisku piłkarskim. Cieszy nas, że firma, która w przeszłości ubierała m.in. FC Barcelonę, Juventus Turyn, Manchester City, AS Romę czy Napoli zdecydowała się na współpracę z Jagiellonią. Wkrótce zostaną zaprezentowane koszulki meczowe, które będą w szczególny sposób przypominać o trwającym jubileuszu stulecia naszego klubu. Jestem przekonana, że nasze doświadczenia zaprocentują w przyszłości. Jest nam miło, że firma Kappa dołącza do naszej drużyny – podkreśla wiceprezes Jagiellonii Białystok, Agnieszka Syczewska.

Kappa jest jedną z wiodących światowych marek odzieży sportowej. Wyposaża obecnie ponad sto profesjonalnych klubów piłkarskich. Swoją obecność podkreśla jednak również w wielu innych dyscyplinach, w tym m.in. w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, rugby czy hokeju.

Powrót do poprzedniego herbu!

Decyzją kibiców, Jagiellonia Białystok wraca również do poprzedniego herbu. Klub, w roku obchodów stulecia będzie posługiwał się znakiem znanym jako „Stara Jotka”. Logo wkrótce zostanie zaprezentowane na nowych koszulkach.

Nowy – stary herb funkcjonował jako oficjalny symbol klubu w latach 1989-1999 oraz 2003-2006. Dotychczas służył identyfikacji w czasie czternastu sezonów gry zespołu i został ukształtowany w latach 80-tych ubiegłego wieku. Powstał po delikatnej zmianie herbu z 1957 roku. „Jotka” jest w nim nieco zmodyfikowana, tarcza ma bardziej pękaty kształt, a wewnątrz kolor żółty góruje nad czerwonym. Herb na stałe wpisał się w pamięć białostockich kibiców, którzy darzą go ogromnym sentymentem. Przypomina on o pierwszej przygodzie w Ekstraklasie, jak również o rywalizacji w pierwszym finale Pucharu Polski.

Źródło: jagiellonia.pl