Z kraju 21 lipca 2020

Ekstraliga kobiet w TVP Sport

Od sezonu 2020/2021 przez kolejne 3 lata TVP Sport pokaże jeden mecz w każdej kolejce Ekstraligi.

Dzięki umowie Polskiego Związku Piłki Nożnej z TVP Sport kibice piłkarskiej Ekstraligi będą mogli obejrzeć hit z każdej kolejki żeńskich rozgrywek. To doskonała promocja i popularyzacja dla kobiecej piłki w naszym kraju.

Promocja futbolu w kobiecym wykonaniu

Piłka nożna kobiet to jeden z priorytetów strategicznych PZPN na kolejne lata. Przyjęta w 2019 roku reorganizacja systemu kobiecych rozgrywek w Polsce wraz z planem rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu zakłada również szeroką promocję futbolu w wykonaniu pań – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Podpisanie trzyletniego kontraktu to wielki krok w celu popularyzacji piłki nożnej kobiet w Polsce – dodał.

Piłka nożna jest kobietą! Parytet w TVP Sport jest bardzo ważny. Do rozgrywek kobiecej Superligi piłki ręcznej dołącza Ekstraliga piłkarek. Transmisje w ogólnodostępnym kanale to kolejny krok w popularyzacji piłki nożnej w kobiecym wydaniu. Pokazujemy już zresztą mecze naszej żeńskiej reprezentacji, która ma realne szanse na historyczny awans na mistrzostwa Europy, a zeszłoroczny mundial pań okazał się hitem oglądalnościowym. Futbol to kluczowa dyscyplina w strategii TVP Sport, a PZPN jest naszym strategicznym partnerem – stwierdził z kolei Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Sezon 2020/2021 rozpocznie się 8 sierpnia, a tytułu mistrzyń Polski bronić będą piłkarki Górnika Łęczna (na zdjęciu, fot. PAP). W najwyższej klasie rozgrywkowej kobiet występuje 12 drużyn. Na kibiców czekają więc 22 kolejki, a wybrany mecz z każdej z nich będzie dostępny na TVP Sport lub tvpsport.pl