Z kraju 16 lipca 2020

Rośnie grono sponsorów PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Inauguracyjny turniej rozgrywek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie może zatem dziwić chęć dołączenia kolejnych firm do grona darczyńców. Zawody ruszają już w przyszłym tygodniu w Krakowie.

Główną ideą stworzenia Letniej Ligi była chęć szybszego powrotu do ligowej siatkówki. Debiutanckie rozgrywki PreZero Grand Prix odbędą się w trzech wyjątkowych miejscach. Siatkarki i siatkarze swoje umiejętności zaprezentują w Krakowie (24 – 26 lipca), Warszawie (31 lipca – 2 sierpnia) oraz w Gdańsku, gdzie odbędzie się finał imprezy (7 – 9 sierpnia).

Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach. Liczymy na doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. I dodaje – Letnia Liga to zupełnie nowy produkt i jednocześnie pomysł na promocję siatkówki. Dzięki wsparciu kolejnych firm możliwe będzie stworzenie naprawdę ciekawych widowisk.

Sponsorem tytularnym imprezy jest grupa PreZero, która będzie wspierała organizatora w promowaniu aktywności i ekologicznych zachowań. Z kolei firma Blachy Pruszyński została sponsorem głównym rozgrywek, co nie może dziwić ze względu na fakt, że już od kilku lat jest ona zaangażowana we wspieranie polskiej siatkówki. Swój udział potwierdziła również grupa Viessmann realizując swoją misję angażowania się w wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie. Listę darczyńców uzupełniają jeszcze m.in.: 4F, Hotel Lenart z Wieliczki, Sunozon czy Herbalife Nutrition.

Formuła i harmonogram wydarzenia

Rozgrywki PreZero Grand Prix będą rozgrywane przez trzy kolejne weekendy. Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi zostanie podzielonych na 4 grupy. Każda z nich zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym, następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają w turnieju finałowym.  PreZero Grand Prix będzie rozgrywane na piachu. Drużyna będzie liczyła 4 osoby, a przepisy gry pozostaną takie same, jak dla meczów rozgrywanych na hali.

Gdzie będą odbywały się rozgrywki:

  • Kraków (24 – 26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39)
  • Warszawa (31 lipca – 2 sierpnia, Monta Beach Volley Club)
  • Gdańsk (7 – 9 sierpnia, LOTOS Stadion Letni Gdańsk)

Szczegółowy terminarz PreZero Grand Prix PLS: https://www.plusliga.pl/summerCup/s/games.html

Fot. PGE Skra Bełchatów