Z kraju 24 czerwca 2020

Polska Liga Siatkówki gra z Volley Bajką

Polska Liga Siatkówki została mecenasem unikatowego muzeum „Volley Bajka”, prowadzonego od lat przez Grzegorza Szewczyka. Ten zbiór wspaniałych pamiątek siatkarskich jest już od kilku sezonów ozdobą wielu imprez organizowanych przez PLS, teraz współpraca pomiędzy obu instytucjami zostanie jeszcze rozbudowana.

Przypomnijmy, że „Volley Bajka” to unikatowy zbiór wszelkich pamiątek związanych z polską siatkówką, od lat z niebywałą pasją gromadzonych przez Grzegorza Szewczyka. W swoich zbiorach kryje m.in. ogromne kolekcje koszulek, medali, pucharów, są także niepowtarzalne pamiątki z największych lat naszej siatkówki – jak choćby z czasów pierwszego męskiego mistrzostwa świata czy złota olimpijskiego. Zbiór „Volley Bajki” jest ogromny, a sporą jego część kibice mogą oglądać w trakcie wystaw przygotowywanych głównie przy okazji siatkarskich imprez.

– Bardzo dziękuję, że Polska Liga Siatkówki gra z „Volley Bajką” – mówi Grzegorz Szewczyk, kolekcjoner i pasjonat siatkówki. – To dla mnie bardzo ważne, by mieć takich przyjaciół, którzy pomogą utrzymać i rozbudowywać kolekcję. Cieszę się, że teraz będę miał okazję jeszcze regularniej pokazywać ligową część mojej kolekcji przy okazji meczów PlusLigi, TAURON Ligi czy TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

– To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać taką inicjatywę – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Współpraca z Grzegorzem trwa już dłuższy czas, teraz chcemy by ligowi kibice częściej mogli zobaczyć na własne oczy, jakie skarby kryje „Volley Bajka”. Cieszę się, że możemy wspierać projekt, który jest tak ważny dla historii i tożsamości naszej dyscypliny.

W ramach współpracy ogłoszonej na sezon 2020/2021 „Volley Bajka” będzie pojawiać się w halach klubów trzech lig, prezentując pamiątki i wspomnienia ze wszystkich lat zawodowych lig.