Z kraju 12 czerwca 2020

Niecodzienny projekt TVP Sport i PZLA

Od 18 czerwca będą odbywać się mityngi Orlen TVP Sport Cup. Wydarzeń będzie sześć i realizowane będą w czwartki.

Co tydzień na obiektach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza rywalizować będą ze sobą czołowi polscy sportowcy w pchnięciu kulą, skoku o tyczce i wzwyż.

Z inicjatywą wyszedł Polski Związek Lekkiej Atletyki, temat podchwycił PKN Orlen, który od z górą dziesięciu lat wspiera polską lekką atletykę i najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju, oraz TVP Sport, która to będzie transmitować wydarzenia.

– Zawodnicy trenowali w różnych warunkach, ale trenowali. Teraz czas na sprawdzenie formy i dalszą pracę. Widzę po zawodnikach, że nie mogą doczekać się startów. Projekt, który dziś przedstawiamy jest skierowany do sportowców, on ratuje ich zapotrzebowanie na starty. Mogę powiedzieć, że 18 czerwca oficjalnie otworzymy sezon PZLA. To będzie pierwszy krok do wejścia w rytm startowy, którego ukoronowaniem dla seniorów będą m.in. mistrzostwa Polski we Włocławku od 28 do 30 sierpnia – zapowiada prezes PZLA Henryk Olszewski.

– Konkursy pchnięcia kulą i skoku o tyczce przeprowadzone zostaną na telewizyjnym parkingu, oczywiście przy pełnej scenografii i na atestowanym sprzęcie, na którym bite są rekordy świata. Ciekawostką będzie na pewno konkurs w skoku wzwyż, bo on odbędzie się w Studiu 1 TVP. Rozmawiałem z Sylwestrem Bednarkiem i wszystko przebiegnie bez zarzutu. Miejsca na pełen rozbieg spokojnie wystarczy. Studio ma wysokość siedmiu metrów, a długość 27, więc spokojnie – zapewnia wiceprezes PZLA Sebastian Chmara, który stoi za koncepcją ORLEN TVP Sport Cup.