Z kraju 29 maja 2020

Oficjalnie Kołodziejczyk na czele sportu Canal+

1 czerwca Michał Kołodziejczyk dołączy do Canal+ w Polsce i obejmie stanowisko dyrektora redakcji sportowej platformy. To nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy.

Do zadań Michała Kołodziejczyka będzie należało m.in. zarządzanie pracą redakcji sportowej oraz rozwijanie nowych formatów redakcyjnych – zarówno na platformie satelitarnej, jak i platformie internetowej Canal+.

– Redakcję sportową Canal+ tworzą jedni z najlepszych dziennikarzy i komentatorów w swoich dziedzinach. To grono pasjonatów i profesjonalistów, w które Michał Kołodziejczyk doskonale się wpisuje. Nasza oferta sportowa i treści redakcyjne są teraz dostępne na niemal każdym urządzeniu dzięki nowej usłudze Canal+ przez internet. Doświadczenie Michała Kołodziejczyka z obszaru mediów online będzie więc istotnym wsparciem dla pracy całej redakcji – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna Canal+ w Polsce

Zakupem treści sportowych i produkcją sportową będzie zajmował się nadal Michał Jarocki. Jest on dyrektorem zakupów i produkcji sportowej.

Kołodziejczyk i Jarocki będą raportować bezpośrednio do Małgorzaty Seck, wiceprezes ds. programowych.

Michał Kołodziejczyk jest dziennikarzem z ponad dwudziestoletnim stażem. Przez ostatnie pięć lat był redaktorem naczelnym WP SportoweFakty (Wirtualna Polska). Wcześniej przez wiele lat pracował jako dziennikarz sportowy w „Rzeczpospolitej” i „Przeglądzie Sportowym”. Współpracował również z wieloma stacjami telewizyjnymi.

fot. materiały prasowe