Z kraju 19 maja 2020

Przegląd Sportowy będzie miał nowego naczelnego

Dużo się dzieje w Ringier Axel Springer Polska oraz „Przeglądzie Sportowym”, tytule należącym do wydawnictwa.

Po pierwsze, od czerwca redaktorem naczelnym serwisów sportowych online RASP będzie Jacek Stańczyk. Wcześniej był redaktorem prowadzącym serwisu „WP SportoweFakty”.

Ma odpowiadać za serwisy „Onet Sport” oraz internetowe wydanie „Przeglądu Sportowego”. Ma też prowadzić integrację newsroomu sportowego RASP. Na stanowisku zastąpił Łukasza Widulińskiego, który będzie pełnił nową funkcję head of sport Ringier Axel Springer Polska.

Lecz to nie jedyna zmiana. Drugą jest mianowanie Pawła Wołosika na redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Ma być odpowiedzialny za wydania drukowane, wydawnictwa książkowe i specjalne oraz treści sportowe tworzone do dziennika „Fakt”. Będzie też zastępcą Stańczyka.

– To kolejny etap integracji newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska, która jest odpowiedzią na wyzwania strategiczne firmy i sytuację na rynku prasy. Naszym celem jest stworzenie najlepszego i najbardziej wszechstronnego newsroomu sportowego w kraju. Łączymy doświadczenie dziennikarskie, historyczną markę oraz nowoczesne podejście online i wielomilionowy zasięg. To idealne zadanie dla Pawła Wołosika i Jacka Stańczyka – powiedział Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl i dyrektor programowy segmentu online.

Trzeba też dodać, że z RASP odchodzi Paweł Kowalczyk, który od jesieni 2018 roku był szefem e-sportu. Stanowisko opuszcza też Dariusz Zieliński, który był dyrektorem zarządzającym segmentem sportowym. W części internetowej jego obowiązki przejmie Marta Badurek-Pietniczka, a w tytułach drukowanych będzie to Marcin Bieglik.